Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Globalizacja

Dwa busy z medykamentami jadą już do Donbasu!

Dwa busy z medykamentami jadą już do Donbasu!

Dzięki Waszej hojności udało się kupić zaopatrzenie, które jedzie już w rejon najcięższych walk na Ukrainie.

Zbieramy na artykuły medyczne dla walczących Ukraińców w Donbasie!

Rozpoczynamy zbiórkę na opatrunki dla rannych żołnierzy i cywilów na Ukrainie: 57 Brygady Zmechanizowanej (głównie ochotnicy z zachodniej Ukrainy), która walczy w najgorętszych miejscach ofensywy w okolicach Siewierdoniecka. Trafią one bezpośrednio na front, a transport osobiście zawiezie współorganizator zbiórki.

Św. Karol de Foucauld "Dziennik duchowy. Nocny podróżnik"

Z okazji kanonizacji, oddajemy do rąk czytelnika, kolejne po "Duchu Jezusa| duchowe dzieło świętego. Jest to duchowy dziennik, zawierający najbardziej osobiste zapiski Karola de Foucauld.

"Nocny podróżnik" przypomina wędrówki pod rozgwieżdżonym niebem Sahary, jest też swoistą pustynią duchową - miejscem bezpośredniego spotkania z Bogiem. W tomie zawarte są zapiski zarówno z okresu pielgrzymek do Rzymu, przebywania w Nazarecie, Béni-Abbès i Tamanrasset. Medytacje, notatki, rekolekcje i inne rękopisy podzielone są na trzy okresy: Nazaret, Akbes i Rzym, Ziemia Święta i Sahara.

Abp Fulton J. Sheen "Komunizm a sumienie Zachodu"

Jeszcze przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego, zostanie opublikowana jedna z najważniejszych książek wielkiego myśliciela Kościoła Katolickiego poświęcona sytuacji moralnej krajów Zachodu, które zostały zainfekowane komunizmem.

Instytut Globalizacji wydaje po raz pierwszy w Polsce nieocenzurowaną pierwszą część trylogii J-K Huysmansa pt. "W drodze"

"W drodze" to pierwszy tom trylogii, na który składają się też wcześniej wydane książki pt. "Katedra", "Oblat". "W drodze" była co prawda wydana już w latach 60. ubiegłego stulecia przez PAX, jednak w wersji ocenzurowanej przez władze komunistyczne. Polski czytelnik otrzymuje wersję oryginalną bez retuszu, po 126 latach od premiery.

Emiliano Jimenez Hernandez "Apokalipsa"

Instytut Globalizacji wydaje kolejną, po "Historii zbawienia" książkę hiszpańskiego teologa.

Powieść "Strata i zysk" kard. Jana H. Newmana

"Strata i zysk" jest relacją o drodze młodego anglikanina do religii katolickiej, ale też przenikliwą obserwacją wiktoriańskiego społeczeństwa, a nawet satyrą na anglikanów i rozliczne prądy protestanckie. Humor Newmana jest zawarty w realistycznie zobrazowanych sytuacjach, tyleż cięty, co dyskretny i elegancki. Powieść zawiera obserwacje zapisane później w "Apologia pro vita sua" (1864), ale nie jest powieścią autobiograficzną. Chociaż akcja powieści toczy się w okresie konwersji Newmana, bohater powieści jest znacznie młodszy od niego. Powieść ma charakter Bildungsroman i ujęta jest w platońską formę dialogową. W dialogach zawarte są dobitne i głębokie refleksje na najważniejsze tematy religijne aktualne dziś w nie mniejszym stopniu niż sto siedemdziesiąt lat temu. Opisane postawy religijne mimo przemian historycznych również znane są doskonale w naszej epoce.

Emiliano Jimenez Hernandez "Historia zbawienia. Opowieść o miłości Boga do człowieka" ukazuje się po polsku!

Jest to bestsellerowa pozycja jednego z najbardziej popularnych autorów hiszpańskich ze wstępem autorstwa ks. prof. Roberta Skrzypczaka. „Historia zbawienia to sposób działania Boga w naszym życiu” - napisał Skrzypczak.

"Szkoła ciemności" Belli V. Dodd po raz pierwszy w Polsce.

Nakładem wydawnictwa Fundacji Instytut Globalizacji ukazała się bestsellerowa biografia nawróconej komunistki Belli V. Dodd.

"Szkoła ciemności" już wkrótce!

Instytut Globalizacji wyda beletryzowaną biografię nawróconej komunistki Belli V. Dodd.