Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Rada Naukowa

Rada Naukowa Instytutu:

Biogramy:

Profesor Władimir Bukowski jest znanym rosyjskim dysydentem i bojownikiem o prawa człowieka, ukończył Cambridge University i jest doktorem Stanford University. W latach 60. i 70. był więźniem politycznym w ZSRR. Od 1976 r. przebywa w Wielkiej Brytanii, współpracował z Cambridge University. Jest radykalnym antykomunistą, zwolennikiem wolnego rynku. Wydał m.in. „I powraca wiatr” oraz „Moskiewski proces”.

Profesor Marek Jan Chodkiewicz jest cenionym w świecie historykiem, specjalizującym się w historii Europy Środkowej. Absolwent San Francisco State University, doktoryzował się na Uniwersytecie Columbia. Wykłada w Institute of World Politics w Waszyngtonie. W 2005 r. prezydent Bush powołał go do rady US Holocaust Memorial. W 2003 r. został laureatem nagrody literackiej im. Józefa Mackiewicza za książkę „Ejszyszki”.

Richard Prebble jest jednym z architektów nowozelandzkiego odrodzenia gospodarczego lat 80. Był wieloletnim posłem i ministrem w różnych resortach. Opowiadał się za prywatyzacją majątku państwowego, deregulacją gospodarki, a także likwidacją barier handlowych i wszelkich państwowych dotacji oraz obniżką ceł i podatków. Zreformował m.in. koleje, porty, przemysł lotniczy, telekomunikację, radio. W latach 1996-2005 był liderem wolnorynkowej Partii Konsumentów i Podatników. Autor kilku bestsellerów: I’ve Been Thinking”, I’ve Been Writing”, What Happens Next”, Now It’s Time to Act” oraz Out of the Red”.

Roger Kerr jest dyrektorem wykonawczym think tanku New Zealand Business Roundtable z siedzibą w Wellington. Był wysokim urzędnikiem Nowozelandzkiego Ministerstwa Skarbu oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Kerr większość swojej kariery spędził, pracując na rzecz wprowadzenia debaty na temat polityki gospodarczej w Nowej Zelandii. Jest szeroko publikowany zarówno w Nowej Zelandii, jak i za granicą.

Ks. prof. dr hab. Artur Jerzy Katolo jest profesorem teologii moralnej. Ks. prof. Katolo jest wykładowcą Istituto Filosofico-Teologico Cosentino Redemptoris Custos w Rende we Włoszech. Jego specjalnością jest bioetyka. Jest m.in. współautorem Encyklopedii Bioetyki (POLWEN, Radom 2005) oraz autorem ponad 100 prac naukowych z dziedziny ochrony życia ludzkiego, nauk o rodzinie i moralności katolickiej. Ks. Prof. Katolo jest członkiem Human Life International (HLI) oraz prezesem Polsko-Włoskiego Stowarzyszenia Kulturalnego w Cosenza.