Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Zbiórka na drony zwiadowcze i opatrunki dla walczącej Ukrainy

Zbiórka na drony zwiadowcze i opatrunki dla walczącej Ukrainy

Rozpoczynamy kolejną zbiórkę dla walczących na Ukrainie. Sytuacja na froncie jest poważna. Konieczna jest pomoc ciągła, aby Ukraińcy mogli przetrwać rosyjską nawałnicę. Bardzo wiele zależy od naszego wsparcia.

Co już zrobiliśmy?

W zeszłym roku z sukcesem zakończyliśmy zbiórkę na artykuły medyczne, które przekazaliśmy 57. Brygadzie Zmechanizowanej walczącej w Donbasie, którą tworzą ochotnicy ze Lwowa i okolic. Pisaliśmy o tym tutaj

Dzięki waszej hojności udało się zebrać ponad 5 tyś. złotych, za które załadowaliśmy busa. Dary zawiózł w okolice Łysyczańska Mikołaj Podczarski, z którym prowadzimy tę zbiórkę. Mikołaj pomaga Ukrainie już od 2015 r. wożąc tam pomoc medyczną, kupione przez siebie karetki i busy służące do transportu rannych. Rozliczenie poprzedniej zbiórki dostępne jest tutaj

Na co zbieramy teraz?

Na dziś potrzebujemy wsparcia dla chłopców w walce elektronicznej. Potrzebne są elementy elektroniki niezbędne do prowadzenia rozpoznania, oraz wszelkiego rodzaju działań niejawnych. Mamy listę niezbędnych rzeczy do tych działań: mikroelektronika czy surowiec do druku 3D. To są najpilniejsze potrzeby. Konieczny jest zakup kilkuset sztuk dla zapewnienia ciągłości podejmowanych działań. Potrzebujemy też opatrunków indywidualnych typu W. Obecnie liczba rannych jest najwyższa od początku inwazji. Każdy grosz się liczy. Wszystko trafi bezpośrednio na front. Tym razem, obok medyków, na pierwszej linii są informatycy i elektronicy.

Jak pomóc?

Wpłać dowolną kwotę na konto Fundacji Instytut Globalizacji w Gliwicach (jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego) z dopiskiem „Ukraina".

Nr konta: 94 1050 1298 1000 0023 0807 9884

Za wszystkie otrzymane kwoty kupujemy potrzebne medykamenty w hurtowni medycznej, a sprzęt elektroniczny w odpowiednich sklepach. Transportem i zakupem zajmuje się oczywiście Mikołaj Podczarski. Rozliczenie zbiórki opublikujemy na naszych stronach.