Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Działalność

Dotychczas zrealizowaliśmy kilkanaście projektów z zakresu polityki publicznej w takich dziedzinach jak: globalizacja, konkurencyjność, ochrona zdrowia, ochrona środowiska, energetyka, cyfryzacja, telekomunikacja, przedsiębiorczość, rynek finansowy czy własność intelektualna. Opracowaliśmy wiele głośnych raportów, ekspertyz, badań rynku i opinii publicznej, licznie cytowanych przez media. Badania opinii publicznej realizuje dla nas TNS OBOP.

 

 

Wydaliśmy kilkanaście książek i raportów, które można nabyć w naszej e-księgarni. Naszą cykliczną imprezą stały się: Śniadania Instytutu Globalizacji, które organizujemy najczęściej w warszawskiej restauracji La Boheme, w budynku Teatru Narodowego. W czerwcu 2009 r. odbyła się jubileuszowa X edycja tej cieszącej się popularnością imprezy.

 

 

Od 2008 r. tworzymy Ranking Instytutu Globalizacji. Jest to unikalny ranking najszybciej rozwijających się gospodarek świata, który różni się tym od innych tego typu zestawień, że jest tworzony na podstawie najważniejszych wskaźników ekonomicznych, a nie na zasadzie uznaniowej. Partnerem rankingu jest tygodnik „Wprost”. Od 2010 r. organizujemy Liberty English Camp. Jest to międzynarodowy obóz językowy, na którym studenci łączą naukę języka angielskiego z pogłębianiem swojej wiedzy ekonomicznej.