Rozpoczynamy kolejną zbiórkę dla walczących na Ukrainie. Sytuacja na froncie jest poważna. Konieczna jest pomoc ciągła, aby Ukraińcy mogli przetrwać rosyjską nawałnicę. Bardzo wiele zależy od naszego wsparcia.
Nowa książka Tekielego to dziennik zmagań człowieka z samym sobą i jego relacji z Bogiem. Autor żyje Słowem, a Bóg działa w historii jego życia. Sięga istoty problemów tego świata - deficytu miłości, zranień, egoizmu, zagubienia we współczesnym świecie pozorów i blichtru. Ten głód miłości może wypełnić tylko Chrystus.
Instytut Literaturoznawstwa Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Instytut Literatury, Języka i Komparatystyki Uniwersytetu L’Orientale w Neapolu, Fundacja Instytut Globalizacji mają zaszczyt zaprosić na konferencję naukową
"Nawroty II. Ślady baroku" która odbędzie się 27 września 2022 r. na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie w trybie stacjonarnym
Dwa busy z medykamentami jadą już do Donbasu!
Dzięki Waszej hojności udało się kupić zaopatrzenie, które jedzie już w rejon najcięższych walk na Ukrainie.
Rozpoczynamy zbiórkę na opatrunki dla rannych żołnierzy i cywilów na Ukrainie: 57 Brygady Zmechanizowanej (głównie ochotnicy z zachodniej Ukrainy), która walczy w najgorętszych miejscach ofensywy w okolicach Siewierdoniecka. Trafią one bezpośrednio na front, a transport osobiście zawiezie współorganizator zbiórki.
Z okazji kanonizacji, oddajemy do rąk czytelnika, kolejne po "Duchu Jezusa| duchowe dzieło świętego. Jest to duchowy dziennik, zawierający najbardziej osobiste zapiski Karola de Foucauld.
"Nocny podróżnik" przypomina wędrówki pod rozgwieżdżonym niebem Sahary, jest też swoistą pustynią duchową - miejscem bezpośredniego spotkania z Bogiem. W tomie zawarte są zapiski zarówno z okresu pielgrzymek do Rzymu, przebywania w Nazarecie, Béni-Abbès i Tamanrasset. Medytacje, notatki, rekolekcje i inne rękopisy podzielone są na trzy okresy: Nazaret, Akbes i Rzym, Ziemia Święta i Sahara.
Jeszcze przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego, zostanie opublikowana jedna z najważniejszych książek wielkiego myśliciela Kościoła Katolickiego poświęcona sytuacji moralnej krajów Zachodu, które zostały zainfekowane komunizmem.
"W drodze" to pierwszy tom trylogii, na który składają się też wcześniej wydane książki pt. "Katedra", "Oblat". "W drodze" była co prawda wydana już w latach 60. ubiegłego stulecia przez PAX, jednak w wersji ocenzurowanej przez władze komunistyczne. Polski czytelnik otrzymuje wersję oryginalną bez retuszu, po 126 latach od premiery.
Instytut Globalizacji wydaje kolejną, po "Historii zbawienia" książkę hiszpańskiego teologa.
"Strata i zysk" jest relacją o drodze młodego anglikanina do religii katolickiej, ale też przenikliwą obserwacją wiktoriańskiego społeczeństwa, a nawet satyrą na anglikanów i rozliczne prądy protestanckie. Humor Newmana jest zawarty w realistycznie zobrazowanych sytuacjach, tyleż cięty, co dyskretny i elegancki. Powieść zawiera obserwacje zapisane później w "Apologia pro vita sua" (1864), ale nie jest powieścią autobiograficzną. Chociaż akcja powieści toczy się w okresie konwersji Newmana, bohater powieści jest znacznie młodszy od niego. Powieść ma charakter Bildungsroman i ujęta jest w platońską formę dialogową. W dialogach zawarte są dobitne i głębokie refleksje na najważniejsze tematy religijne aktualne dziś w nie mniejszym stopniu niż sto siedemdziesiąt lat temu. Opisane postawy religijne mimo przemian historycznych również znane są doskonale w naszej epoce.