Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Nowa książka Raffaele di Muro "Maksymilian Kolbe. Triumf miłości"

W 125 rocznicę urodzin świętego Maksymiliana, ukaże się doskonała książka poświęcona duchowości polskiego męczennika, autorstwa Przewodniczącego Międzynarodowego Rycerstwa Niepokalanej. Pozycję wyda Fundacja Instytut Globalizacji.

Książka "Raffaele di Muro "Maksymilian Kolbe. Triumf miłości" została pierwotnie wydana w języku włoskim przez watykańskie wydawnictwo Libreria Editrice Vaticana. Jest to pozycja, która wnikliwie, a zarazem zwięźle opisuje duchowość wielkiego świętego. Bardzo ciekawe jest porównanie osobowości św. Franciszka oraz św. Maksymiliana.

"Są to osoby dalece otwarte na potrzeby bliźnich i chętnie realizują się w gestach wielkoduszności. Trzeba podkreślić jednak ich tendencję do panowania w stosunkach międzyludzkich, czyli zdolność narzucenia swoich własnych idei innym, determinację w budowaniu własnego autorytetu. Mamy do czynienia z ambicjami, którym towarzyszy zdolność przekonywania innych. Chodzi więc o cechy charakteru, które wcale nie są przeszkodą do świętości, ponieważ mogą być one poddane nawróceniu zgodnie z ewangelicznym ukierunkowaniem" - pisze Raffaele di Muro.

Autor opisuje życie duchowe świętego jako wyznanie wiary. Jego przeżywanie wiary, wzorem Maryi, pchnęło go miłości radykalnej, aż do złożenia ofiary z samego siebie. Przewodniczący Rycerstwa Niepokalanej zwraca uwagę na cnoty ewangeliczne, które towarzyszyły działalności świętego, takie jak: ubóstwo, posłuszeństwo, dziewictwo, a przede wszystkim miłość i służba bliźniemu.

Wydanie książki uświetnia 125. rocznicę urodzin Maksymiliana Kolbego. Jest też zachętą do studiowania duchowości świętego, o czym przypomniał apel duszpasterski Komisji Episkopatu Polski. "Zachęcam duszpasterzy i wiernych świeckich, szczególnie zaangażowanych we wspólnotach i grupach parafialnych do pogłębiania duchowej drogi Ojca Maksymiliana Kolbego i odkrywania jego pism" - napisał abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP.

Autorem książki jest Raffaele di Muro OFM Conv, Przewodniczący Międzynarodowego Rycerstwa Niepokalanej. Franciszkanin specjalizuje się w duchowości o. Maksymiliana Kolbe. Jest doktorem habilitowanym teologii mistycznej oraz teologii duchowości na Pontyfikalnym Wydziale Teologicznym "Teresianum" w Rzymie.

Więcej informacji: www.globalizacja.org, instytut@globalizacja.org, tel. +48 600 023 118