Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Studia w Londynie dla Polonii i nie tylko

Polski Uniwersytet na Obczyźnie (PUNO) w Londynie istnieje juz od prawie 80 lat.
PUNO został uznany jako jednostka uniwersytecka przez Unię Europejską oraz posiada status wyższej uczelni w Wiekiej Brytanii. Od początku roku akademickiego 2018/2019 PUNO wprowadza studia w systemie online.
Jest to na pewno atrakcyjna propozycja dla ogromnej rzeszy młodej Polonii rozsianej po całym świecie.
Programy studiów są na najwyższym poziomie i pozwalają uzyskać cenne kompetencje zawodowe.

Polski Uniwersytet na Obczyźnie

PUNO jest spadkobierca Uniwersytetu Polskiego Zagranica który został założony pod koniec 1939 w Paryżu, a więc po wkroczeniu wojsk hitlerowskich do Polski i zamknięciu przez Niemcow polskich wyzszych uczelni w kraju. Uniwersytet powstał z inicjatywy Oskara Haleckiego w celu zapewnienia ciągłości polskiego szkolnictwa wyższego, własnie ze wzgledu na niemiecki zakaz funkcjonowania instytucji naukowych i kulturalnych na terytorium Polski. Po zajęciu Francji przez Niemcow w 1940 r., uniwersytet przeniósł swoją działalnosć do Wielkiej Brytanii.
Rzad Rzeczypospolitej na uchodźctwie utworzył oficjalnie nowa uczelnię jako Polski Uniwersytet na Obczyźnie w roku 1949. W tymże roku uczelnia otrzymała tymczasowy statut uniwersytecki, a 3 lata poźniej, 15 grudnia 1952 r. uzyskała pełne prawa akademickie.
Na PUNO studiowało wielu Polaków, w tym żołnierze armii Andersa oraz wszyscy ci, którzy pozostali w Wielkiej Brytanii po wojnie, bojąc się powrotu do komunistycznej wówczas Polski. W późniejszych latach PUNO przyciągało i przyciąga Polaków przebywających na emigracji. Jakby nie było, uniwersytet nadal ponad 100 stopni magisterskich i jeszcze więcej doktorskich.

Studia online na PUNO

Oferta edukacyjna PUNO na rok akademicki 2018 / 2019 obejmuje następujące kierunki rocznych i dwuletnich studiów podyplomowych, realizowanych przez uniwersytet w języku polskim:

– Psychodietetyka
– Mediacje & Negocjacje
– Nauczanie Języka Polskiego
– Psychologia Stosowana
– Zarządzanie Opieką nad Osobami Starszymi
– Akademia Trenerów
– Interwencja Kryzysowa
– Zdrowie Publiczne
– Seksuologia Społeczna

Zajęcia beda się odbywac standardowo, w trybie weekendowym (zazwyczaj jeden weekend w miesiącu). Studenci uczestniczący w wykładach i ćwiczeniach w trybie online mają te same prawa i obowiązki, co osoby znajdujące się w sali wykładowej (niezależnie z jakiego miejsca na świecie łączą się z uniwersytetem). PUNO nie zapewnia słuchaczom online dostępu do internetu w ich lokalizacji. Własny, stabilny dostęp do internetu jest wymogiem studiowania na Polskim Uniwersytecie na Obczyźnie w Londynie.

Wysokość czesnego jest ta sama dla wszystkich. Studiowanie online pozwala zdalnie uczestniczyć w każdych zajęciach i redukuje koszty dojazdu do PUNO w Londynie. Dyplomy i świadectwa są identyczne dla wszystkich studentów.

Wiecej informacji:
E-mail:
info@puno.edu.pl
telefon:
+44 (0)20 8846 9305