Już w październiku, dzięki staraniom wydawcy - Fundacji Instytut Globalizacji, ukaże się pierwszy tom dzieł duchowych Karola de Foucauld pt. "Duch Jezusa".
Fundacja uruchamia serię "Kanon katolika", w której znajdą się dzieła należące do kanonu literatury chrześcijańskiej, nie tłumaczone dotąd na język polski. Dzieła duchowe Karola de Foucauld to najbardziej wartościowe, zarówno pod względem duchowym, jak i literackim, z dzieł błogosławionego. Wydania uświetnią obchodzony w 2016 r. w Kościele Katolickim Rok Karola de Foucauld, w 100-lecie męczeńskiej śmierci zakonnika.
- Aktualnie chcemy wydać pierwsze z dzieł duchowych Karola de Foucauld, w 3 tomowym wydaniu, po kolei: "Duch Jezusa", a następnie "Któż zdoła opierać się Bogu?" oraz "Nocny podróżnik", aby przejść w przyszłości do innych niewystarczająco znanych pisarzy katolickich na rodzimym rynku wydawniczym - tłumaczy dr Tomasz Teluk, prezes Fundacji. - Dzieła duchowe Karola de Foucauld nie były dotąd w całości udostępnione polskiemu czytelnikowi - dodaje.
Pierwsza z opublikowanych książek - "Duch Jezusa" to zbiór medytacji na temat cnót kardynalnych w Ewangeliach, powstałych w 1896 r., komentarzy do czerech Ewangelistów, datowanych na 1901 r. oraz wczesnych i późniejszych medytacji
nad Ewangelią (1905 r. oraz 1914-1915r.).
Natomiast drugi tom - "Któż zdoła oprzeć się Bogu?" to medytacje nad Starym Testamentem, pismami historycznymi,prorockimi, obrazem Boga w Biblii, których powstanie datowane jest na 1896 r. "Nocny podróżnik" jest z kolei książką zaliczaną do testamentu duchowego pisarza. Zawiera pisma duchowe, intymne przemyślenia, codzienne notatki. Spisane z kartek zostawionych przez autora, tworzonych przez całe dojrzałe życie (1890-1916).
Patronat medialny nad wydaniem objęły: Tygodnik katolicki "Niedziela", tygodnik "Idziemy", "Przewodnik Katolicki", Miesięcznik "Egzorcysta", "Radio Rodzina", "Radio Warszawa", "Radio Fiat"
Zapraszamy do współpracy - dziennikarze, którzy chcieliby zrecenzować książkę proszeni są o kontakt w celu otrzymania egzemplarza promocyjnego.
Kontakt: instytut@globalizacja.org Więcej informacji: www.globalizacja.org