Ta strona internetowa używa ciasteczek.

List do sponsorów: ŚDM 2016

Już wkrótce, latem 2016 r. , w Krakowie odbędą się XXIX Światowe Dni Młodzieży – spotkanie modlitewne tak bardzo bliskie sercu św. Jana Pawła II, który powiedział:

Potrzeba nam tego młodzieżowego entuzjazmu. Potrzeba nam tej radości życia, którą mają młodzi

Gliwice 27.04. 2015 r.

List intencyjny

Szanowni Państwo,

Już wkrótce, latem 2016 r. , w Krakowie odbędą się XXIX Światowe Dni Młodzieży – spotkanie modlitewne tak bardzo bliskie sercu św. Jana Pawła II, który powiedział:

Potrzeba nam tego młodzieżowego entuzjazmu.
Potrzeba nam tej radości życia, którą mają młodzi.

Będzie to nie tylko ogromne spotkanie młodych z całego świata (organizatorzy mówią
o ponad 2 mln uczestników), ale także czas pierwszej pielgrzymki do naszego kraju Papieża Franciszka przypadającej w 1050. rocznicę Chrztu Polski.
Młodzież z Gliwic i Opola doświadczyła wielkiej miłości i gościnności uczestnicząc w poprzednich spotkaniach Światowych Dni Młodzieży. Ostatnie odbyły się w Madrycie (2011) i Rio de Janeiro (2013). Obecnie mamy okazję odwdzięczyć się tym, którzy nas przyjmowali i odpowiedzieć polską gościnnością, z której zawsze słynęliśmy.

Dlatego zwracamy się do Państwa o finansowe wsparcie organizacji pobytu młodzieży ze wspólnot neokatechumenalnych z różnych stron świata, które będą zatrzymywać się
na ziemi Gliwickiej i Opolskiej. Ze względu na swoje dobre położenie (bliskość Krakowa) przewidujemy, że będzie konieczne przyjąć ok. 25 tys. pielgrzymów. To ogromne przedsięwzięcie logistyczne i turystyczne. Potrzebne będą duże środki na zapewnienie gościom noclegów, wyżywienia i transportu.

Darowizny na ten cel można dokonać, wpłacając dowolną kwotę na rzecz Fundacji Instytut Globalizacji w Gliwicach nr konta:

58 1050 1298 1000 0090 6655 2622 z dopiskiem „darowizna SDM2016”

Darowizna może być podstawą do stosownych odpisów podatkowych. Zainteresowanym wystawiamy odpowiednie zaświadczenia i potwierdzenia wpłat. Wszyscy sponsorzy otrzymają od nas specjalne podziękowania, a także możliwość reklamy na naszej stronie internetowej poświęconej temu wydarzeniu, a także we wszystkich publikacjach związanych z tym wydarzeniem.
Przyjmujemy także dary rzeczowe – żywność, możliwości zakwaterowania, wyżywienia czy transportu.

W przypadku zainteresowania współpracą prosimy o bezpośredni kontakt z:

p. Tomaszem Teluk,
prezesem Fundacji Instytut Globalizacji,
tel. 600 023 118,
e-mail: instytut@globalizacja.org
www.globalizacja.org

Instytut Globalizacji jest prywatnym instytutem spraw publicznych założonym w 2006 r. Organizacja prowadzi niezależne badania z zakresu ekonomii, socjologii, nowych technologii i globalizacji, uwzględniając osiągnięcia nauki społecznej Kościoła Katolickiego. W 2009 r. Instytut Globalizacji otrzymał Nagrodę Wolności Templetona w Waszyngtonie w dziedzinie „etyka i wartości”.