Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Instytut Globalizacji dla Ukrainy

Rusza nowy projekt Instytutu Globalizacji Free Media Week – Tydzień Wolnych Mediów, skierowany do studentów z Ukrainy i Polski.

Projekt realizowany jest wspólnie z amerykańską Atlas Leadership Academy oraz partnerem ukraińskim – Centre for International Law and Justice z Odessy.

Tydzień Wolnych Mediów to program dyskusyjno-szkoleniowy poświęcony funkcjonowaniu wolnych mediów w społeczeństwie obywatelskim. Obejmuje on cykl wykładów, debat i warsztatów, mających zapoznać słuchaczy z działalnością środków masowego przekazu.

Uczestnicy zapoznają się nie tylko z kulisami działalności mediów, ale poznają także zasady funkcjonowania instytutów spraw publicznych, samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych.

Przewidziane są dyskusje, spotkania z ekspertami oraz zajęcia praktyczne. Tematy będą poświęcone wolności mediów, wolności słowa, manipulacjom medialnym oraz relacjom mediów z politykami, NGO’s, biznesem.

– Do Polski na nasze zaproszenie przyjedzie grupa 30 studentów z Ukrainy. Mamy nadzieje, że doświadczenia z naszego kraju pomogą im w budowaniu wolnych mediów w tym państwie – tłumaczy dyrektor projektu Bartosz Bartczak.

Free Media Week odbędzie się w ostatni tydzień marca (23-27.03) w Gliwicach. Dla studentów z Polski przewidzianych jest 10 miejsc. Wszyscy chętni mogą rejestrować się poprzez stronę www.globalizacja.org w nieprzekraczalnym terminie do 1 marca. Ilość miejsc ograniczona.

Wszelkich informacji udziela Bartosz Bartczak bartczak@globalizacja.org, tel. 695 167 359.