Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Instytut Globalizacji partnerem projektu wyszehradzkiego

Nasz instytut będzie w tym roku brał udział w realizacji projektu naukowo-badawczego na temat postaw obywatelskich w krajach Grupy Wyszehradzkiej i na Ukrainie.

Projekt jest koordynowany przez budapeszteńskie Międzynarodowe Centrum dla Transformacji Demokratycznej (International Centre for Democratic Transition – ICDT). Partnerami projektu, obok Instytutu Globalizacji, są analogiczne organizacje z Czech, Słowacki oraz Ukrainy.

– Inicjatywa ma na celu zbadanie zmian świadomości wśród obywateli z krajów Europy Środkowo-Wschodniej oraz różnic między nimi a Ukrainą. Eksperci wymienionych instytucji będą analizowali zmiany opinii społecznych na temat systemów politycznych, demokracji oraz zaufania społecznego do instytucji publicznych – tłumaczy dr Tomasz Teluk, prezes Instytutu Globalizacji. – Badany okres obejmie lata po transformacji ustrojowej czyli 1990 – 2013 – dodaje.

W ramach przedsięwzięcia odbędą się także dwie konferencje. Pierwsza z nich odbędzie się 16 kwietnia br. w Kijowie. Kolejna – w Budapeszcie w styczniu 2015 r.

Więcej informacji: www.icdt.hu