Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Nowości w Akademii Liderów Opinii.

Zakończył się III semestr Akademii Liderów i rozpoczęła się rekrutacja na IV semestr kursu.

Laureatami ALO3 zostali Aleksander Pyrek, Irena Krzyżanowska-Gajda oraz Agata Rakuz.
W III semestrze Akademii Liderów Opinii zmieniona została formuła egzaminu. Zgodnie z kierunkiem zmiany całej Akademii, egzamin miał formułę online. Kursanci nie musieli przyjeżdżać do Gliwic, aby pisać egzamin, mogli natomiast wysyłać prace na adres mailowy ALO.
Tematem pracy było: „Jakich trzech reform najbardziej potrzebuje Polska”. Poza pracą pisemną, oceniane były też punkty z testów udostępnianych po każdym wykładzie na platformie e-learningowej. Najciekawsze prace wysłali Aleksander Pyrek, Irena Krzyżanowska-Gajda i Agata Rakuz i to one zadecydowały o pozycji w rankingu.
W bieżącej edycji Akademii Instytut Globalizacji postanowił nagrodzić trzy pierwsze osoby w rankingu. Pierwsze miejsce zajął Pan Aleksander Pyrek, który uzyskał 27 punktów, na 30 możliwych do zdobycia. Drugie miejsce zdobyła Pani Irena Krzyżanowska-Gajda która zdobyła 25 punktów. Trzecie miejsce zajęła Pani Agata Rakuz z 17 punktami.
Całej pierwszej trójce gratulujemy. Otrzymają oni specjalne nagrody książkowe ufundowane przez Instytut Globalizacji oraz możliwość stażu w Instytucie Globalizacji.
– Uczestnictwo w Akademii otwiera oczy na wiele spraw, daje poczucie, że są jeszcze inni, którym obecna rzeczywistość nie odpowiada i próbują ją zmienić – mówi Pani Irena Krzyżanowska-Gajda. – Wykłady prowadzone przez mądrych, wartościowych ludzi, brak wszechobecnej "politycznej poprawności", proste i uczciwe podejście do omawianych zagadnień – dodaje Pani Irena.
Dla wszystkich uczestników kurs Akademii Liderów Opinii okazał się niezwykle wartościowym przeżyciem. Zarówno zwycięzcy, najbardziej zaangażowani w całej Akademii, jak i ci, którzy korzystali z kursu nieco mniej aktywnie, chwalili poziom wykładów, dobór wykładowców i ciekawą formułę.
Instytut Globalizacji będzie w IV semestrze kontynuował projekt Akademii Liderów Opinii, już wyłącznie online. Uruchamiany jest też nowy kurs e-learningowy – „Gender – ukryta prawda”. W nowym programie kursu znajdą się m.in. wykłady prof. G. Kucharczyka, ks. prof. W. Chrostowskiego czy ks. dr. M. Dziewieckiego. Będzie też osobny moduł poświęcony problemowi globalnego ocieplenia oraz filozofii polityki.
Aby zarejestrować się na kurs, wystarczy wypełnić odpowiedni formularz na www.globalizacja.org. Wszyscy, którzy zapiszą się do końca lutego otrzymają komplet książek Instytutu Globalizacji o wartości 100 zł.