Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Globalizacja

Zmiany w Instytucie Globalizacji

W kwietniu zmienił się skład Zarządu Fundacji Instytut Globalizacji.

Ian Easton: "Decydujące starcie. Tajniki globalnej strategii Chin"

Już jesienią nakładem Instytutu Globalizacji ukaże się fascynująca książka o problemie Chin.

Henri J.M Nouwen "Powrót syna marnotrawnego". Książka o uzdrowieniu przez przebaczenie.

Instytut Globalizacji wydaje jedną z najważniejszych książek współczesnego chrześcijaństwa o bezwarunkowej miłości w świecie, w którym brakuje ducha przebaczania.

Pierwszy transport z elektroniką dotarł już na Ukrainę

Dziękujemy za waszą hojność. Mamy już ok. 5 tys. złotych, które wpłaciliście na nasze konto. Szybko zamówiliśmy już pierwszą partię. Zapłaciliśmy dwie faktury, które załączamy i zostało jeszcze trochę kasy na kolejne zakupy! Zbiórka cały czas trwa.

Zbiórka na drony zwiadowcze i opatrunki dla walczącej Ukrainy

Rozpoczynamy kolejną zbiórkę dla walczących na Ukrainie. Sytuacja na froncie jest poważna. Konieczna jest pomoc ciągła, aby Ukraińcy mogli przetrwać rosyjską nawałnicę. Bardzo wiele zależy od naszego wsparcia.

“Miłość zraniona” - najnowsza książka Roberta Tekielego

Nowa książka Tekielego to dziennik zmagań człowieka z samym sobą i jego relacji z Bogiem. Autor żyje Słowem, a Bóg działa w historii jego życia. Sięga istoty problemów tego świata - deficytu miłości, zranień, egoizmu, zagubienia we współczesnym świecie pozorów i blichtru. Ten głód miłości może wypełnić tylko Chrystus.

Konferencja Nawroty II. Ślady baroku. Częstochowa 2022

Instytut Literaturoznawstwa Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Instytut Literatury, Języka i Komparatystyki Uniwersytetu L’Orientale w Neapolu, Fundacja Instytut Globalizacji mają zaszczyt zaprosić na konferencję naukową

"Nawroty II. Ślady baroku" która odbędzie się 27 września 2022 r. na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie w trybie stacjonarnym

Dwa busy z medykamentami jadą już do Donbasu!

Dwa busy z medykamentami jadą już do Donbasu!

Dzięki Waszej hojności udało się kupić zaopatrzenie, które jedzie już w rejon najcięższych walk na Ukrainie.

Zbieramy na artykuły medyczne dla walczących Ukraińców w Donbasie!

Rozpoczynamy zbiórkę na opatrunki dla rannych żołnierzy i cywilów na Ukrainie: 57 Brygady Zmechanizowanej (głównie ochotnicy z zachodniej Ukrainy), która walczy w najgorętszych miejscach ofensywy w okolicach Siewierdoniecka. Trafią one bezpośrednio na front, a transport osobiście zawiezie współorganizator zbiórki.

Św. Karol de Foucauld "Dziennik duchowy. Nocny podróżnik"

Z okazji kanonizacji, oddajemy do rąk czytelnika, kolejne po "Duchu Jezusa| duchowe dzieło świętego. Jest to duchowy dziennik, zawierający najbardziej osobiste zapiski Karola de Foucauld.

"Nocny podróżnik" przypomina wędrówki pod rozgwieżdżonym niebem Sahary, jest też swoistą pustynią duchową - miejscem bezpośredniego spotkania z Bogiem. W tomie zawarte są zapiski zarówno z okresu pielgrzymek do Rzymu, przebywania w Nazarecie, Béni-Abbès i Tamanrasset. Medytacje, notatki, rekolekcje i inne rękopisy podzielone są na trzy okresy: Nazaret, Akbes i Rzym, Ziemia Święta i Sahara.