Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Henri J.M Nouwen "Powrót syna marnotrawnego". Książka o uzdrowieniu przez przebaczenie.

Instytut Globalizacji wydaje jedną z najważniejszych książek współczesnego chrześcijaństwa o bezwarunkowej miłości w świecie, w którym brakuje ducha przebaczania.

"Powrót syna marnotrawnego" od lat znajduje się na liście katolickich bestsellerów w Stanach Zjednoczonych. Autorem jest kapłan, który zrezygnował z cieplej posady na Harvardzie, aby opiekować się chorymi i upośledzonymi umysłowo.

"Przyglądam się ludziom, z którymi żyję, niepełnosprawnym mężczyznom i kobietom oraz ich opiekunom, dostrzegam w nich ogromne pragnienie posiadania ojca, w którym ojcostwo i macierzyństwo są jednym. Wszyscy oni wiele wycierpieli z powodu doświadczenia odrzucenia lub opuszczenia; wszyscy zostali zranieni w trakcie dorastania; wszyscy zastanawiają się, czy są godni bezwarunkowej miłości Boga, i wszyscy szukają miejsca, gdzie mogą bezpiecznie powrócić i poczuć dotyk rąk, które ich błogosławią" - pisał.

Ale potrzeba przebaczania, kochania i bycia kochanym, nie dotyczy jedynie ludzi chorych. Jest potrzebą każdego z nas. Potrzebą fundamentalną, dla której żyjemy. Żyjemy, aby kochać i być kochanymi. Jeśli mamy z tym problem, przyczyna może być tylko jedna: brak przebaczenia. Czasami przebaczenie jest trudne. Boimy się dotykać naszych ran, aby nie stracić komfortu dobrego samopoczucia. Czasami przebaczenie wydaje się wręcz niemożliwe. Jednak możemy być pewni, że gdy tych bolesnych ran dotknie Chrystus, będziemy uleczeni. Przebaczenie uzdrowi nasze życie.

Przypowieść o synu marnotrawnym jest bardzo głęboka i stanowi obraz relacji między Bogiem a człowiekiem. Autor zabiera czytelnika w podróż do samego serca. Serca ojca, syna, brata. Uczuć, emocji, decyzji. Bo czym innym są emocje, często niezależne od nas, moralnie neutralne, a czym innym przebaczenie, które jest świadomą decyzją woli, do której musimy dojrzeć.

"Przez całe życie byłem odpowiedzialny, konserwatywny i przywiązany do domu. Ale, z tym wszystkim, mogłem, w rzeczywistości, być tak samo zagubiony jak młodszy syn. Nagle zobaczyłem siebie w zupełnie nowy sposób. Zobaczyłem swoją zazdrość, złość, drażliwość, zawziętość i zrzędliwość, a przede wszystkim moje skrywane zarozumialstwo, przekonanie o własnej nieomylności" - pisze Nouwen.

Niniejsza książka pozwoli nam stanąć w prawdzie ze sobą. Przeżyć ją, pogodzić się ze sobą, z bliźnim i z Bogiem.

Więcej informacji oraz egzemplarze recenzenckie:

instytut@globalizacja.org,
tel. 600 023 118
www.globalizacja.org