Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Własność intelektualna

Podatnicy sfinansują badania nad lekami?

Finansowanie badań naukowych nad innowacyjnymi lekami przez podatników oraz powierzenie zarządzanie własnością intelektualną w medycynie organizacjom międzynarodowym – to najważniejsze postulaty, które padły podczas kończących się obrad Światowej Organizacji Zdrowia.

Tym samym potwierdziły się doniesienia Instytutu Globalizacji o przygotowywanej rewolucji w kwestii własności intelektualnej, przez lewackie organizacje wspierane przez państwa rozwijające się.

Brazylia i Tajlandia dążą do zniesienia własności intelektualnej w medycynie

Podczas rozpoczynającego się dziś w Genewie szczytu Światowej Organizacji Zdrowia, politycy z Brazylii zaproponują, aby dostęp do nowych leków nie był ograniczany prawami własności intelektualnej.

W dn. 5-10 listopada w Genewie zbierze się Międzynarodowa Grupa Robocza ds.

Nie niszczyć innowacji

W interesie pacjentów zainteresowanych dostępem do nowoczesnej medycyny, systemy prawne krajów rozwijających się nie powinny podważać ochrony własności intelektualnej – uważają Instytut Globalizacji oraz Stowarzyszenie Pacjentów Primum non nocere.

Ochrona własności intelektualnej pozwala na walkę z chorobami, wobec których medycyna była dotąd bezradna. Pacjenci są zainteresowani rozwojem innowacyjnej medycyny i jak najszerszym dostępem do nowych leków.

Biurokracja zabija innowacje

Opłaty rejestracyjne dla nowych leków, cła, podatki oraz łamanie własności intelektualnej to największe zagrożenia dla rozwoju nowoczesnej medycyny – ocenia Instytut Globalizacji.

To rządy są odpowiedzialne za hamowanie rozwoju nowoczesnej medycyny. Cła, podatki oraz tolerowanie łamania własności intelektualnej powodują, że wielu chorych nie otrzymuje należytej pomocy medycznej.

Konsultacje w sprawie patentów.

Konsultacje w sprawie patentów.

Instytut Globalizacji brał udział w europejskich konsultacjach w sprawie patentu europejskiego. Bardzo wnikliwą i profesjonalną ekspertyzę na prośbę IG przygotował mecenas Bartosz Jóźwiak z Poznania.