Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Stop opodatkowaniu internetu

Zakaz gier w Internecie niezgodny z prawem UE – potwierdza UKIE

Urząd Komitetu Integracji Europejskiej potwierdził niezgodność z prawem unijnym planowanego zakazu organizowania gier losowych online, na co wcześniej zwracał uwagę Instytut Globalizacji. UKIE zwrócił uwagę, że art. 3a projektu zmiany ustawy o grach i zakładach wzajemnych, wprowadzający całkowity zakaz organizowania gier i zakładów w Internecie łamie prawo wspólnotowe. Zakaz łamie swobodę świadczenia usług za pomocą środków elektronicznych świadczonych z jednego z krajów wspólnoty.

Zakaz organizowania gier losowych online niezgodny z prawem UE

Wbrew zapewnieniom Ministerstwa Finansów, Instytut Globalizacji podtrzymuje opinię, że zakaz organizowania gier losowych online, zawarty w nowelizacji ustawy o grach losowych, jest niezgodny z prawem unijnym.

Po analizie ustawodawstwa unijnego stwierdzamy, że nasz projekt jest w pełni zgodny z prawem UE" – powiedział Polskiej Agencji Prasowej rzecznik Ministerstwa Finansów Jakub Lutyk, w wypowiedzi z 25 maja 2006.

Instytut Globalizacji podtrzymuje opinię, że zakaz łamie nie tylko Traktat Wspólnot Europejskich, ale jest niezgodny z orzeczeniami Europejsk

Polskę czeka kolejny konflikt z UE

Opublikowana w zeszłym tygodniu przez Ministerstwo Finansów nowelizacja ustawy o grach losowych zakazująca ich oferowania przez Internet jest niezgodna z prawem unijnym i narazi nasz kraj na kolejny konflikt z Unią Europejską – ocenia Instytut Globalizacji.

Instytut Globalizacji uważa, że projekt nowelizacji ustawy o grach losowych, wprowadzający zakaz organizowania gier przez Internet, powoduje utrzymanie niekorzystnej luki prawnej oraz umacnia państwowy monopol hazardowy.

Ponadto ustawa łamie prawo europejskie, w szczególności Traktat Wspólnot Europejskich, który zak

Euro 2012 a podatki

Organizacja Mistrzostw Europy w Polsce może okazać się gospodarczym sukcesem pod warunkiem, że będzie związana z ułatwieniami dla działalności gospodarczej, a nie z podwyżką podatków – uważa Instytut Globalizacji.

Euro 2012 w Polsce będzie dodatkowym impulsem do wzrostu gospodarczego, szczególnie w takich branżach jak budownictwo, turystyka, rozrywka i komunikacja.

Monopol na gry losowe online jest niemożliwy do wprowadzenia

Wprowadzenie monopolu na gry losowe i zakłady oferowane za pośrednictwem internetu w Europie jest niemożliwe ze względów technologicznych – uważa Instytut Globalizacji.

W dobie globalizacji i powszechnego dostępu do informacji, zagwarantowanie dostępu do usług bukmacherskich tylko jednej firmy jest technicznie niemożliwe. Legalni operatorzy mogą oferować dostęp do gier losowych i zakładów za pośrednictwem serwerów dostępnych w dowolnym miejscu na świecie, tak jak czynią to do tej pory.

Euro 2012 dzięki konkurencji w Internecie

Planowana nowelizacja ustawy o grach i zakładach wzajemnych może zapewnić źródła finansowania inwestycji w infrastrukturę sportową, w tym Narodowe Centrum Sportu, pod warunkiem że będzie przewidywała konkurencję na rynku.

Według zapowiedzi rządu, budżet państwa będzie musiał wydać co najmniej 160 mln złotych w ciągu trzech lat na budowę Narodowego Centrum Sportu, którego łączny koszt szacowany jest na ponad 1,2 mld złotych.

Polacy nie chcą monopolu państwa na gry losowe w Internecie

Polakom nie podoba się zapowiedziane przez polityków wprowadzenie monopolu państwa na gry losowe oferowane za pośrednictwem Internetu - taki wniosek wypływa z badania opinii publicznej przeprowadzonego przez TNS OBOP na zlecenie Instytutu Globalizacji. Aż 42% ankietowanych na pytanie: „Czy Pana(i) zdaniem, państwo powinno posiadać monopol dotyczący gier losowych dostępnych za pośrednictwem Internetu?” odpowiedziało negatywnie.

Legalizacja – tak, monopol – nie

Uregulowanie rynku gier losowych online jest rozwiązaniem koniecznym, jednak zachowanie państwowego monopolu na tym rynku byłoby niekorzystne – uważają ekonomiści z prestiżowych instytutów spraw publicznych z Wielkiej Brytanii.

Ekonomiści są zdania, że uregulowanie tego typu rozrywki w Internecie w Polsce jest niezbędne w związku z wolnością świadczenia usług w krajach Unii Europejskiej. Jednakże dyskryminowanie firm prywatnych na tym rynku jest łamaniem zasad wolnej konkurencji.

„Stop opodatkowaniu internetu” – nowa inicjatywa Instytutu Globalizacji

Instytut Globalizacji, wolnorynkowy instytut spraw publicznych, uruchamia nowy projekt sprzeciwiający się opodatkowaniu przestrzeni wirtualnej, w tym rozrywki online. Akcja „Stop opodatkowaniu internetu” ma na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej, że politycy nie cofają się nawet przed nakładaniem podatków na rzeczywistość elektroniczną.

W wielu krajach sektory innowacyjne ze względu na swoją rolę w nowoczesnej gospodarce mogły liczyć na taryfę ulgową ze strony fiskusa.