Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Euro 2012

Instytut Globalizacji partnerem I Forum Gospodarczego Euro 2012

Instytut Globalizacji, wolnorynkowy instytut spraw publicznych, został partnerem merytorycznym I Forum Gospodarczego Euro 2012, które odbędzie się w Warszawie pod koniec listopada.

Forum będzie miejscem wymiany doświadczeń przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej w Polsce i na Ukrainie. W licznych panelach dyskusyjnych wezmą udział eksperci, decydenci, przedsiębiorcy i media, zainteresowani profesjonalną wymianą poglądów. Zaproszeni zostali liczni goście zagraniczni m.in. z Ukrainy, Niemiec czy Hiszpanii.

Euro 2012 a podatki

Organizacja Mistrzostw Europy w Polsce może okazać się gospodarczym sukcesem pod warunkiem, że będzie związana z ułatwieniami dla działalności gospodarczej, a nie z podwyżką podatków – uważa Instytut Globalizacji.

Euro 2012 w Polsce będzie dodatkowym impulsem do wzrostu gospodarczego, szczególnie w takich branżach jak budownictwo, turystyka, rozrywka i komunikacja.

Euro 2012 na koszt podatnika?

Główne koszty ewentualnej organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej w Polsce i na Ukrainie poniosą podatnicy – uważa Instytut Globalizacji. Do samej budowy stadionów przeciętny podatnik dołoży 200 złotych.

Na budowę stadionów przewidziano 2 mld złotych. Większość środków będzie pochodziło z dotacji budżetowych, budżetów miast oraz innych środków publicznych. Jedynie w budowę Areny Bałtyckiej w Gdańsku, będzie zaangażowany prywatny inwestor.

Euro 2012 dzięki konkurencji w Internecie

Planowana nowelizacja ustawy o grach i zakładach wzajemnych może zapewnić źródła finansowania inwestycji w infrastrukturę sportową, w tym Narodowe Centrum Sportu, pod warunkiem że będzie przewidywała konkurencję na rynku.

Według zapowiedzi rządu, budżet państwa będzie musiał wydać co najmniej 160 mln złotych w ciągu trzech lat na budowę Narodowego Centrum Sportu, którego łączny koszt szacowany jest na ponad 1,2 mld złotych.