Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Martin Buber - "Obrazy dobra i zła"

29,40zł

Tytuł: „Obrazy dobra i zła”
Autor: Martin Bubera
Ilość stron: 120
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Premiera: wrzesień/październik 2017
Opis:


Do rąk czytelników trafi jedna z najważniejszych książek Martina Bubera pt. „Obrazy dobra i zła”. Publikację wyda Fundacja Instytut Globalizacji. Premiera planowana jest na wrzesień 2017 r.

Martin Buber (1878-1965) to żydowski filozof i intelektualista. Wybitny badacz judaizmu i chasydyzmu. Wychowywał się we Lwowie, pod okiem głęboko religijnego dziadka, gdzie uczęszczał do polskiego gimnazjum im. Franciszka Józefa. Następnie wyjechał do Wiednia, potem osiadł w Berlinie, aby na końcu zamieszkać w Jerozolimie, gdzie był profesorem Uniwersytetu Hebrajskiego oraz pierwszym prezydentem Izraelskiej Akademii Nauk.

Jest najbardziej znany z rozwijania filozofii dialogu, zaprezentowanego w dziele „Ja i Ty”. Punktem odniesienia tej filozofii spotkania jest zawsze relacja z Bogiem. Drugą niezwykłą książką jest pozycja „Obrazy dobra i zła”. W niej prezentuje głęboko egzystencjalną koncepcję człowieka na podstawie trzech historii biblijnych - obrazu Adama i Ewy, Kaina i Abla, potopu oraz mitologii perskiej.

Buber był orędownikiem dialogu judaizmu z chrześcijaństwem. Próbuje zbliżać judaistyczną i chrześcijańską koncepcję wiary oraz rozumienie dobra i zła. Dobra, jako celu i ukierunkowanych nań ludzkich uczynków, oraz zła, jako braku dobra.

Więcej informacji:
Tomasz Teluk, instytut@globalizacja.org, tel. 600 023 118, Fundacja Instytut Globalizacji
PATRONAT MEDIALNY:
GOŚĆ NIEDZIELNY, RADIO EM, TVP KULTURA

Cena:29,40zł