Ta strona internetowa używa ciasteczek.

PREMIERA KSIĄŻKI pt. "Don Pino Puglisi. Z gołymi rękami"

Jest to pierwsza publikacja w Polsce, a zarazem biografia, błogosławionego księdza Józefa Puglisi z Palermo, męczennika zamordowanego przez cosa nostrę.

Ta fascynująca książka została napisana przez znanego włoskiego autora Vincenzo Ceruso. Przedmowę napisał wybitny historyk i były minister Adrea Riccardi.

Don Pino Puglisi był proboszczem w dzielnicy Brancaccio w Palermo, opanowanej przez mafię. Wbrew bossom cosa nostry, założył centrum formacyjne "Ojcze Nasz", dla okolicznej młodzieży.

Dzięki temu uratował wielu młodych, którzy zwykle trafiali na ulice, stając się żołnierzami mafii, narkotykowymi dilerami lub przestępcami. Był wielokrotnie zastraszany, a jego dzieła padały ofiarą aktów wandalizmu. Nie ugiął się jednak i swoim życiem głosił radykalne przesłanie ewangelicznej miłości i poświęceniu dla drugiego człowieka.

To wywołało wściekłość wśród mafiosów którzy tracili rząd dusz. Decyzja o wyeliminowaniu Padre Pino została podjęta na najwyższych szczeblach mafijnej władzy, prawdopodobnie przez samego capo di tutti capi - Salvatore Riinę. Egzekucję na nim, w jego 56. urodziny, wykonał elitarny oddział zabójców, zamieszanych w sprawę zamachów na sędziów Falcone i Borsellino. Beatyfikacja Don Pino miała miejsce 15 maja 2013 r.

Książka, oprócz fascynującej historii życia, bł. Józefa Puglisiego, zawiera epokową antymafijną homilię św. Jana Pawła II z 1993 r. oraz zeszłoroczną - Ojca Św. Franciszka w 25. lecie śmierci błogosławionego. Całość uzupełniają zdjęcia i opisy ukazujące rzeczywistość życia na Sycylii w warunkach funkcjonowania mafii.

Książkę można zamawiać tu: http://globalizacja.org/node/693 lub pod nr tel. 698 072 731

Dziennikarze, którzy chcą otrzymać egzemplarz recenzencki proszeni są o kontakt: instytut@globalizacja.org