Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Spotkanie z ks. Robertem Skrzypczakiem w Rzeszowie

W rzeszowskiej parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej odbędzie się spotkanie ze znanym rekolekcjonistą ks. Robertem Skrzypczakiem, który będzie promował swoją najnowszą książkę pt. "Miłość warta obrączek".

Spotkanie odbędzie się w piątek 8 czerwca 18.30, w Parafii Matki Bożej Saletyńskiej, ul. Dąbrowskiego 71, w Rzeszowie. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 18.30. Po Mszy św. będzie miała miejsce katecheza i spotkanie z autorem. Będzie można także nabyć książkę w promocyjnej cenie i poprosić księdza Roberta o dedykację.

Nie bez powodu ks. prof. R. Skrzypczak postanowił napisać książkę o małżeństwie, dla małżonków i narzeczonych. Tradycyjna rodzina przeżywa głęboki kryzys instytucjonalny. Rozwody gonią śluby, demon kusi do eksperymentowania - życia w związkach partnerskich, czyli "na próbę". Można powiedzieć, że toczy się prawdziwa wojna duchowa o rodzinę.

W małżeństwie: "mąż bierze na siebie odpowiedzialność za zbawienie swej żony, i na odwrót. Powołanie do bycia jednym ciałem oznacza, że ciała małżonków, dzięki którym mogą nieustannie przeżywać swe życie jako bezinteresowny dar dla drugiego, nie należy więcej do nich indywidualnie. Podobnie ich wola, racja, plany i ambicje. Są powołani do tego, aby przeżyć życie w doskonałej jedności dwóch inteligencji i dwóch motywacji. Jednakże w jaki sposób można opuścić własne ja, aby się darować drugiej osobie?".

Na to i na inne pytania postara się odpowiedzieć autor książki, która już dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem czytelników. Patronat medialny nad publikacją objęły redakcje TVP1, Gościa Niedzielnego i tygodnika "Do Rzeczy". Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.globalizacja.org