Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Już wkrótce nowa książka!

Nowa książka ks. prof. Roberta Skrzypczaka!

Fundacja Instytut Globalizacji wyda najnowszą książkę znanego teologa. Tym razem będzie to publikacja skierowana do tych, którzy myślą poważnie nad swoim związkiem.

Najnowsza pozycja pt. „Miłość warta obrączek. Jak zbudować małżeństwo na całe życie” będzie swoistym vademecum dla narzeczonych i młodych małżeństw. Dla tych, którzy chcą budować trwały związek i dla tych, którzy się boją. „Człowiek od zawsze najbardziej obawiał się tego, czego najmocniej pragnął. Dlatego też na drodze realizacji wielu projektów miłości stoi lęk” - wyjaśnia autor.

Książka wpisuje się w postulat pogłębionej formacji osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Całość składa się z trzech części. Pierwsza stanowi cykl katechez na temat czynników budowania trwałego związku oraz powiązanych z tym zagrożeń. Druga opisuje bogactwo wypływające z sakramentu małżeństwa. Trzecia zaś jest syntezą nauczania Kościoła na temat świętości małżeństwa i rodziny. Wielu miejscach zawarte są odniesienia do najnowszej adhortacji apostolskiej papieża Franciszka „Amoris laetitia”.

„Małżeństwo stanowi dobrą nowinę, swoistą twarz Boga. Miłość małżeńska prowadzi do szlachetności i pokonania egoizmu. Takie doświadczenie może mocno zbliżyć człowieka do Pana Boga. Stąd potrzeba takiego przygotowania, które pomagałoby kochającym się osobom w pogłębianiu wiary, umacnianiu więzi oraz odkrywaniu daru i łaski sakramentu małżeństwa. Nie da się załatwić tego zwyczajnym kursem” - wyjaśnia autor motywy przyświecające napisaniu dzieła.

„Ks. Robert Skrzypczak, prezbiter o pogłębionej formacji duchowej i wielkim zapale apostolskim, ma umiejętność ciekawego głoszenia słowa Bożego. Wie on także jak aktualny jest dziś temat małżeństwa i rodziny. Autor zwraca uwagę, że nowa ewangelizacja na początku trzeciego tysiąclecia chrześcijaństwa będzie dokonywała się głównie przez rodziny. Odsłania w umiejętny sposób wymiar religijny wielkiego sakramentu małżeństwa” - pisze we wstępie do wydania abp Damian Zimoń.

Ks. prof. Robert Skrzypczak jest jednym z najbardziej cenionych polskich teologów, katechistów i rekolekcjonistów. Ukończył Archidiecezjalne Seminarium Misyjne Redemptoris Mater w Warszawie. Autor wielu cenionych publikacji. Wykłada na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie.