Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Rewolucja w Instytucie Globalizacji

Rok 2018 to czas istotnych zmian w funkcjonowaniu naszej placówki.

W tym roku będziemy obchodzić 12-lecie naszej działalności. To najwyższy czas na zmiany. Będą one dotyczyć zarówno charakteru, jak i sposobu dalszego funkcjonowania. W skrócie: stajemy się Organizacją Pożytku Publicznego. Zmieniamy także cele oraz misję fundacji. Stawiamy na ewangelizację.

Działamy już kopę lat. Zaczynaliśmy jako typowo wolnorynkowy think-tank. Przez lata podejmowaliśmy wiele ważnych projektów z zakresu polityki publicznej i osiągaliśmy przy tym znaczące sukcesy (np. Templeton Freedom Award). Nie zapominaliśmy o działalności charytatywnej (sponsoring, stypendia).

Mniej więcej na półmetku przechodziliśmy metamorfozę. Staliśmy się bardziej konserwatywni. Postawiliśmy na edukację. Niewątpliwie przyczyniliśmy się do zmian w Polsce. Lata otwartych wykładów (Akademia Rodziny, Akademia Liderów, Akademia Liderów Opinii), stworzenie platformy e-learningowej, przez które przewinęło się tysiące słuchaczy, dało nam wiele satysfakcji.

Kilka lat temu rozwinęliśmy działalność wydawniczą. Udostępniliśmy czytelnikowi kilka bardzo ważnych tytułów, które nigdy nie były publikowane po polsku, z zakresu literatury pięknej i religijnej. Coraz mocniej angażowaliśmy się w przedsięwzięcia ewangelizacyjne, w tym w Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Zmiana sumień, a nie struktur to cel, który stawiamy sobie na kolejne lata. Poznanie darmowej Miłości Boga jest nieporównywalnie cenniejsze od grubego portfela. Dlatego wśród nowych celów naszej fundacji są: nowa ewangelizacja, apologetyka czy pomoc misjonarzom, szczególnie świeckim.

Postanowiliśmy nie zmieniać nazwy, która zakorzeniła się na dobre w przestrzeni publicznej. Powołujemy natomiast nową Radę Instytutu oraz Radę Programową, której skład będziemy sukcesywnie uzupełniać. Zapraszamy do współpracy nowych ekspertów. Jesteśmy otwarci na nowe projekty. Jak zwykle zachęcamy do kontaktu z nami.

Wszystkiego co dobre w nowym roku!

Tomasz Teluk

Prezes Zarządu.