Ta strona internetowa używa ciasteczek.

"Obrazy dobra i zła" Martina Bubera wkrótce po polsku!

Do rąk czytelników trafi jedna z najważniejszych książek Martina Bubera pt. "Obrazy dobra i zła". Publikację wyda Fundacja Instytut Globalizacji. Premiera planowana jest na wrzesień 2017 r.

Martin Buber (1878-1965) to żydowski filozof i intelektualista. Wybitny badacz judaizmu i chasydyzmu. Wychowywał się we Lwowie, pod okiem głęboko religijnego dziadka, gdzieuczęszczał do polskiego gimnazjum im. Franciszka Józefa. Następnie wyjechał do Wiednia, potemosiadł w Berlinie, aby na końcu zamieszkać w Jerozolimie, gdzie był profesorem Uniwersytetu Hebrajskiego oraz pierwszym prezydentem Izraelskiej Akademii Nauk.

Jest najbardziej znany z rozwijania filozofii dialogu, zaprezentowanego w dziele „Ja i Ty”. Punktemodniesienia tej filozofii spotkania jest zawsze relacja z Bogiem. Drugą niezwykłą książką jest pozycja "Obrazy dobra i zła". W niej prezentuje głęboko egzystencjalną koncepcję człowieka napodstawie trzech historii biblijnych - obrazu Adama i Ewy, Kaina i Abla, potopu oraz mitologii perskiej.

Buber był orędownikiem dialogu judaizmu z chrześcijaństwem. Próbuje zbliżać judaistyczną i chrześcijańską koncepcję wiary oraz rozumienie dobra i zła. Dobra, jako celu i ukierunkowanych nań ludzkich uczynków, oraz zła, jako braku dobra.

Więcej informacji:
Tomasz Teluk, instytut@globalizacja.org, tel. 600 023 118