Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Premiera: Ojciec Święty Franciszek „Rodzina uratuje świat”.

Instytut Globalizacji wspólnie z Libreria Editrice Vaticana prezentują pierwsze polskie wydanie książki papieża Franciszka "Rodzina uratuje świat".

Z okazji I pielgrzymki Franciszka do Polski oraz Światowych Dni Młodzieży 2016, polski czytelnik otrzymuje do rąk najnowszą książkę Ojca Św. przedstawiającą Wielką Katechezę o Rodzinie. Zbiór stanowi komplet katechez papieskich na ten temat. Tę książkę powinna przeczytać każda polska rodzina!

- Bardzo dobrze, że właśnie w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia pojawia się w naszym języku ojczystym przekład nauk Piotra naszych czasów. Znamienne, że nasza Ojczyzna zostanie obdarowana tłumaczeniem tych ważnych katechez papieskich właśnie w przededniu pierwszej, historycznej pielgrzymki Franciszka do Polski. Warto zauważyć, że Polska ma szczególne zadanie: obronę wartości chrześcijańskich w całej Europie! – uważa bp Jan Sobiło
Wikariusz Generalny diecezji charkowsko-zaporoskiej

Z kolei ks. Prof. Robert Skrzypczak w szerokim omówieniu wydania pisze: „Katechezy papieża Franciszka o rodzinie to tekst, który się czyta jednym tchem. Zawierają słodycz, jaką ma w sobie rodzina. Są nasycone tlenem chrześcijańskiej wizji człowieka, ludzkiej miłości, czułości i uczciwości możliwej do spełnienia tylko w ramach relacji małżeńskich i rodzinnych. To rzeczywiście Dobra Nowina papieża Franciszka dla współczesnego świata, w którym rodzina zostaje miażdżona ideologiami bądź bezmyślnością tych, którzy bardziej niż Bogu ufają samym sobie”.

"Katechezy Franciszka ujmują trafnością w rozróżnianiu i opisie rzeczywistości rodzinnej od strony jej bogactwa, jak i zagrożeń. Papież w dodatku czyni to z prostotą, która jest swoistym charyzmatem tego człowieka. Zresztą, jakby niespodzianie, temat rodziny stał się główną ideą jego pontyfikatu" – uważa Skrzypczak.

Książka jest dostępna poprzez stronę www.globalizacja.org oraz w księgarniach internetowych i stacjonarnych. Sprzedaż prowadzi też Poczta Polska w placówkach na terenie całego kraju.


Wszelkie informacje o książce dostępne są na Facebooku: www.facebook.com/FranciszekRodzina/

Patronat medialny nad wydawnictwem objęły: TVP1, Polskie Radio, tygodniki Niedziela, Idziemy, Przewodnik Katolicki oraz Fronda.pl.

Redakcje, które opublikują ww. informację mogą otrzymać egzemplarz autorski do recenzji, a także egzemplarze promocyjne dla zorganizowania promocji i konkursów książki.

Kontakt:

Fundacja Instytut Globalizacji
ul. Opawska 1/4
44-100 Gliwice, Poland
Tel./fax: +48 32 2326554
Tel. +48 600023118
www.globalizacja.org
instytut@globalizacja.org

Fundacja Instytut Globalizacji jest prywatnym instytutem spraw publicznych założonym w 2006 r. Organizacja prowadzi działania wydawnicze, edukacyjne, apologetyczne i ewangelizacyjne w dobie globalizacji. W 2009 r. otrzymała nagrodę Templeton Freedom Award przyznaną przez ATLAS Economic Research Foundation w kategorii "Etyka i wartości".