Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Instytut Globalizacji dla ŚDM2016

Instytut Globalizacji udostępni swoje konta dla zbiórki funduszy na organizację pobytu młodzieży,
przybywającej ze wszystkich stron świata na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

Mimo, że Światowe Dni Młodzieży odbędą się dopiero za dwa lata, organizatorzy nie ustają w wysiłkach, aby jak najlepiej ugościć przybywających młodych ludzi z wszystkich stron świata.

W organizację tego wydarzenia postanowił się włączyć Instytut Globalizacji, który będzie zbierał fundusze, aby zorganizować pobyt zorganizowanych grup Drogi Neokatechumenalnej w diecezji gliwickiej.

Strona polska spodziewa się nawet kilkunastu tysięcy pielgrzymów z całego świata. Spodziewane są wspólnoty ze Stanów Zjednoczonych, Włoch, Hiszpanii, a nawet Brazylii. Będą to zapewne te same wspólnoty, które gościły wcześniej Polaków, podczas ŚDM w 2013 r. Rio de Janeiro, czy w Madrycie w 2011 r.

Organizatorzy w Polsce szukają miejsc noclegowych, najlepszych środków transportu do Krakowa i do poruszania się w regionie oraz tanich możliwości wyżywienia. Młodzież może przyjechać dużo wcześniej, niż zaczynają się obchody ŚDM, a także zostać dłużej – na spotkanie powołaniowe, które będzie miało miejsce tradycyjnie dzień po spotkaniu z papieżem.

Konieczne będą nie tylko środki na żywność czy zakwaterowanie na miejscu, ale także, w miarę możliwości, na opłacenie transportu grup ze Wschodu Europy – Krajów Bałtyckich, Białorusi, Ukrainy, Mołdawii czy Rosji.

Do dobrowolnych wpłat zachęcamy osoby indywidualne i firmy, chcące objąć patronatem sponsorskim dowolne przedsięwzięcia organizacyjne czy logistyczne, podczas pobytu młodzieży z zagranicy na Śląsku.

Nr konta 58 1050 1298 1000 0090 6655 2622 na rzecz Fundacja Instytut Globalizacji, ul. Opawska 1/4, 44-100 Gliwice z dopiskiem 'darowizna SDM2016'. Fundacja przekaże 100 proc. uzyskanej kwoty na cele organizacji pobytu grup w regionie.