Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Opinie uczestników

image

Agata Rakuz

Jestem studentką filologii angielskiej w Poznaniu. Moją druga pasją jest literatura filozoficzno-chrześcijańska, odkrywanie Pana Jezusa w moim życiu, w relacji z drugim człowiekiem. Dlatego często odwiedzam takie portale jak Fronda czy Deon. O kursie ALO przeczytałam właśnie na portalu Fronda, przypadkowo natknęłam się na możliwość zapisu na drugi semestr. Pierwsza myśl - to coś dla mnie! Motywacją był dostęp do wykładów online oraz starannie wyselekcjonowanej literatury. Wiedziałam, że to szansa na uporządkowanie i uzupełnienie wiedzy z różnych dziedzin naukowych, może ugruntowanie moich poglądów na różne tematy społeczno-ekonomiczne i obyczajowe.
Szczególnie podobały mi się wykłady z filozofii, ale również sporo dowiedziałam się o zalewającej świat i groźnej ideologii gender. Żałuję tylko, że nie mogłam osobiście uczestniczyć w wykładach i brać udziału w dyskusjach.
Ale na pewno chętnie wykorzystam wiedzę i twarde argumenty w rozmowach z innymi, którzy dzisiaj często myślą i czują inaczej, niekoniecznie zgodnie z fundamentem wartości chrześcijańskich. Uważam, że kurs ALO jest początkiem czegoś nowego i dobrego w moim życiu.
<

Maciej Chamier Cieminski.

Mieszkam w Gdańsku. Ukończyłem z wyróżnieniem studia psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, Wydział Zamiejscowy Sopot. Obecnie współpracuję z portalem Fronda.pl.
Po ALO spodziewałem się tego, co otrzymałem, czyli ciekawych informacji, z różnych dyscyplin naukowych, zebranych w jednym miejscu, przygotowania do funkcjonowania w przestrzeni publicznej z kręgosłupem chrześcijańskim. ALO spełniło moje oczekiwania. Nie było tu większych zaskoków, ani in plus ani in minus. To co się wybijało, to wiedza i elokwencja niektórych wykładowców, którzy potrafili wręcz oczarować swoją opowieścią. Szczególnie dobrze wspominam ks dr Roberta Skrzypczaka i ks. prof. dr hab. Tadeusza Guza.
Myślę, że jeśli chodzi o plany, to uczestnictwo w ALO już pomogło. Otworzyło drogę do mediów, i to zarówno do funkcjonowania w nich jak i zrozumienia zasad jakie w tej przestrzeni panują, ale też pozwoliło na działanie na rzecz, szeroko rozumianego, dobra wspólnego. Myślę o tym przede wszystkim jako o okazji do rozwoju i budowania zaplecza, a czas pokaże czy Akademia wyda długotrwałe, w moim przypadku, owoce czy będzie to dłuższa przygoda, która kiedyś się zakończy.
<

Michał Legierski

Mam 37 lat, jestem absolwentem prawa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz szkoły prawa angielskiego i europejskiego Cambridge przy Uniwersytecie Śląskim, aktualnie od 7 lat adwokat, prowadzący w Gliwicach własną kancelarię adwokacką.
Do uczestnictwa w ALO zainspirowała mnie działalność Instytutu Globalizacji, o którym słyszałem oraz wykłady i akcje organizowane przez gliwicki klub Frondy. Oczekiwałem duże dawki wiedzy o współczesnym świecie i udział w ALO zasadniczo spełnił moje oczekiwania. Mocną stroną ALO była zróżnicowana problematyka zajęć, różnorodność form kształcenia oraz dobór wykładowców.
Mam nadzieję, że dzięki ALO a także wygranej nagrodzie będę mógł związać się z bliżej Instytutem Globalizacji i realizować projekty związane z jego profilem.

Ciągła rekrutacja - zarejestruje się teraz!