Ta strona internetowa używa ciasteczek.

E-myto

E-myto: urzędnicy mogli przewidzieć opóźnienia

System elektronicznego poboru opłat od samochodów ciężarowych ViaToll, który ruszył z dwudniowym opóźnieniem 3 lipca, nie jest w pełni funkcjonalny. Z powodu zbyt krótkiego czasu, jaki wykonawca otrzymał na realizację projektu, można się było spodziewać utrudnień. Niestety, urzędnicy nie zrobili nic, by zminimalizować skutki opóźnień. Dodatkowo państwo nie zadbało o sprawną kontrolę systemu, co może odbić się na wpływach do budżetu państwa.

Stanowisko Instytutu Globalizacji w kwestii elektronicznego systemu poboru opłat.

Polska nie powinna dłużej zwlekać z wprowadzeniem e-myta od samochodów ciężarowych. Zgodnie z prawem unijnym,  Polska jest zobowiązana jak najszybciej zastąpić system winietowy elektronicznym systemem poboru opłat drogowych.

„Śniadania Instytutu Globalizacji” - emyto.

Fundacja Instytut Globalizacji ma zaszczyt zaprosić na XIV edycję cyklicznej imprezy pt.
„Śniadania Instytutu Globalizacji”, które zostanie w całości poświęcone problematyce wprowadzenia elektronicznego systemu poboru opłat drogowych (e-myto).

Polska powinna wdrożyć najtańszy system poboru opłat drogowych

Instytut Globalizacji uważa, że Polska powinna wprowadzić jak najtańszy system elektronicznego poboru opłat za korzystanie z dróg ekspresowych i autostrad dla samochodów pow. 3,5 tony. 

Polska powinna zarabiać na opłatach drogowych

Polska musi jak najszybciej wdrożyć system elektronicznego poboru opłat od samochodów ciężarowych poruszających się po autostradach i drogach ekspresowych – uważa Instytut Globalizacji.