Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Rusza rekrutacja Akademii Liderów Opinii

Instytut Globalizacji otwiera rekrutację na trzecią odsłonę ALO. W tym semestrze słuchacze będą mieli do wyboru aż 3 kursy ALO oraz jeden w ramach Akademii Przywództwa.

W najnowszej edycji ALO, poruszone zostaną tematy z zakresu stosunków międzynarodowych, religii i nauk politycznych. Uczestnicy będa mogli dowiedzieć się więcej o stosunkach polsko-niemieckich i polsko-żydowskich, poznają problematykę współczesnego Kościoła, a także poszerzą swoją wiedzę o podstawy filozofii polityki. W ramach trzeciej części Akademii, będziemy gościć min: prof. B. Musiała, ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, ks. prof. T. Guza czy ks. prof. A.J. Katolo.

Akademia Liderów Opinii 3 będzie dostępna zarówno w formule stacjonarnej, jak i online. Dla studentów stacjonarnych, odbywac się będa dwa razy w miesiącu wykłady w Katowicach i Częstochowie. Stedenci online, będą mieli dostęp do wszytskich wykładów dzięki nowoczesnej platformie e-learningowej. Dodatkowo, dzięki platformie, wszyszcy studenci będą mieli dostęp do całego szeregu artykułów, tekstów, filmów i testów sprawdzających wiedzę, a także będa mieli kontakt z wykładowcami i innymi uczestnikami.

Dodatkowo, Instytut Globalizacji, wprowadza nową formułę edukacyjną, czyli Supermarket Wiedzy. Dzięki niemu, studenci Akademii Liderów Opinii 3, będa mogli wybrać sobie dodatkowy kurs e-learningowy. Tym, którzy nie zdążyli wziąć udziału w dwóch pierwszych edycjach ALO, polecamy wybór jednej z nich, dostepnych w formule online. Osobom zainteresowanym rozwojem osobistym i zawodowym polecamy zaś Akademię Przywództwa. Kurs ten pozwala na nabycie kompetencji najbardziej poszukiwanych na rynku przez pracodawców. Akademia Przywództwa, podobnie jak ALO 3, będzie dostępna w formie stacjonarnej (warsztaty w Warszawie) i online (na platformie e-learningowej w Supermarkecie Wiedzy).

Pierwszych 10 zarejestrowanych i opłaconych uczestników otrzyma drugi kurs uzupełniający (ALO1 lub ALO2) w Supermarkecie Wiedzy bez żadnych dodatkowych opłat.

Najlepsi uczestnicy będą mieli możliwość odbycia staży w ciekawych miejscach: Instytucie Globalizacji, portalach fronda.pl i nczas.com, biurach poselskich, senatorskich i europosłów a także w korporacjach i firmach prywatnych. Dodatkowo, aktywni uzytkownicy co otrzymają od Instytutu Globalizacji ciekawe pozycje książkowe!

– Nasza oferta przeznaczona jest dla dwóch kategorii osób. Pierwsza to ci, którzy chcą stać się liderami życia publicznego w Polsce. Drudzy chcą po prostu uzupełnić swoją wiedzę. Obie grupy łączy bardzo szeroki horyzont czasowy, który ich interesuje, nie ograniczający się jedynie do doczesności – tłumaczy ideę projektu dr Tomasz Teluk, prezes Instytutu Globalizacji. – Dlatego skupiamy się na wierze, na sumieniu, na wartościach. Bez tego, prędzej czy później, nasze życie kończy się porażką – dodaje.

Dwie pierwsze części Akademii Liderów Opinii okazały się dużym sukcesem. W ramach naszych wykładów gościliśmy m.in. Rafała Ziemkiewicza, Tomasza Terlikowskegoi, Grzegorza Górnego, red. Stanisława Michalkiewicza, ks. dr Roberta Skrzypczaka, ks. prof. Tadeusza Guza czy ks. prof. Dariusza Oko. Dzięki nowoczesnej platformie e-learningowej, materiały ALO były dostepne dla osób z całej Polski. W obu częściach Akademii uczestniczyło ponad 100 zarejestrowanych studentów i kilka tysięcy wolnych słuchaczy.

W dwóch pierwszych częściach uczestnicy mogli zapoznać sie z podstawowymi problemami polskiego zycia publicznego, poznali podstawy filozofii, dowiedzieli się więcej o mechanizmach manipulacji opinia publiczną, nauczyli się jak prowadzić skuteczną kampanię społeczną, a także wzięli udział warsztatach dziennikarskich. Trzecia edycja Akademii Liderów Opinii, to kolejna porcja rzetelnej wiedzy, ciekawych warsztatów i wybitni wykładowcy.

Rekrutacja na Akademię Liderów Opinii rusza 12 sierpnia i potrwa do 30 września. Zajęcia ruszają już 1 października. Aby zapisać się należy wysłać e-mail pod adres: bartczak@globalizacja.org, wypełnić formularz na stronie www.globalizacja.org lub zadzwonić pod nr tel. 695167359.


Instytut Globalizacji jest prywatnym wolnorynkowym instytutem spraw publicznych założonym w 2006 r. Organizacja prowadzi niezależne badania z zakresu ekonomii, energetyki, nowych technologii i globalizacji. W 2009 r. Instytut Globalizacji otrzymał Nagrodę Wolności Templetona w Waszyngtonie w dziedzinie „etyka i wartości”.

Zarejestruj się!