Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Konkurs Magister PAFERE

Do końca listopada można zgłaszać prace magisterskie do IV Edycji konkursu MAGISTER PAFERE, na najlepszą pracę magisterska z dziedziny ekonomii, organizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE). Udział w konkursie mogą brać prace obronione w latach 2010-2013, które przyczyniają się do rozwoju wiedzy na temat ekonomii wolnorynkowej i zrozumienia zależności między etyką a gospodarką.

Nagrodą w konkursie jest wydanie zwycięskiej pracy w formie książkowej, sfinansowane przez Fundację PAFERE Polska. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni finansowo

Tematy tegorocznej edycji konkursu:
1) Państwo opiekuńcze a rozwój gospodarczy.
2) Przedsiębiorczość jako fundament narodowego dobrobytu.
3) Prawo a gospodarka (ze szczególnym uwzględnieniem prawa własności, w tym intelektualnej)
4) Warunki i perspektywy rozwoju gospodarczego Starego Kontynentu w kontekście stanu aktualnego i oczekiwanych zmian w Unii Europejskiej.
5) Źródła bogactwa i upadku narodów
7) Internet, nowe media - rewolucja dla biznesu

Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE) jest niezależną, pozarządową organizacją zajmującą się wolnorynkową edukacją ekonomiczną oraz promocją wolności gospodarczej i wolnego handlu. Skupia się na badaniu związków etyki z ekonomią i rozwoju nauk ekonomicznych. Fundacja została wyróżniona za zorganizowanie I Edycji konkursu „Magister PAFERE”, jako pierwsza w historii organizacja z Polski, prestiżową nagrodą Templeton Freedom Award, przyznawaną przez amerykańską Fundację Atlas niezależnym i pozarządowym organizacjom, które w swych działaniach starają się promować wolnorynkowe rozwiązania gospodarcze.

Więcej informacji: Konrad Rajca
E-mail: k.rajca@pafere.org