Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Zakończenie II semestru Akademii Liderów Opinii

Kursanci, którzy stawili się na egzaminie musieli zmierzyć się z tematami, które obejmowały tematykę wykładów II edycji kursu. Odpowiadali m.in. na pytania, jak wyglądało rozpracowywanie prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego przez SB oraz w jaki sposób zorganizować skuteczną kampanię publiczną przeciwko projektowi likwidacji OFE.

Po zakończeniu egzaminu absolwenci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe m.in. publikacje ks. prof. A. Zwoleńskiego, prof. G. Kucharczyka oraz inne wydawnictwa ufundowane przez Instytut Globalizacji oraz Stowarzyszenie Kulturalne im. Ks. P. Skargi.

Michał Legierski 89
Maciej Chamier Ciemiński 80
Agata Rakuz 75
Paweł Kozłowski 70
Rafał Czekalski 70
Ignacy Krzemiński 68
Elżbieta Kogowska 67
Tadeusz Pizar 53
Michał Przybycin 47
Maria Kuśnierz 20

Najlepszym z absolwentów okazał się mec. Michał Legierski, absolwent prawa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz szkoły prawa angielskiego i europejskiego Cambridge przy Uniwersytecie Śląskim, aktualnie od 7 lat adwokat, prowadzący w Gliwicach własną kancelarię adwokacką. – Do uczestnictwa w ALO zainspirowała mnie działalność Instytutu Globalizacji, o którym słyszałem oraz wykłady i akcje organizowane przez gliwicki klub Frondy. Oczekiwałem dużej dawki wiedzy o współczesnym świecie i udział w ALO zasadniczo spełnił moje oczekiwania. Mocną stroną ALO była zróżnicowana problematyka zajęć, różnorodność form kształcenia oraz dobór wykładowców – ocenia Michał Legierski. – Mam nadzieję, że dzięki ALO, a także wygranej nagrodzie – propozycji studiów na prestiżowej Institute of World Politics w Waszyngtonie, będę mógł związać się bliżej Instytutem Globalizacji i realizować projekty związane z jego profilem – dodaje.

Drugi z laureatów Maciej Chamier Ciemiński mieszka w Gdańsku. Ukończył z wyróżnieniem studia psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Obecnie współpracuję z portalem Fronda.pl. – Spodziewałem się ciekawych informacji, z różnych dyscyplin naukowych, zebranych w jednym miejscu, przygotowania do funkcjonowania w przestrzeni publicznej z kręgosłupem chrześcijańskim. ALO spełniło moje oczekiwania – mówi Ciemiński. – To co było wyjątkowe, to wiedza i elokwencja niektórych wykładowców, którzy potrafili wręcz oczarować swoją opowieścią. Szczególnie dobrze wspominam ks dr Roberta Skrzypczaka i ks. prof. dr hab. Tadeusza Guza. Myślę, że jeśli chodzi moje plany zawodowe, to uczestnictwo w ALO już pomogło. Otworzyło drogę do mediów, gdzie już pracuje – dodaje.

Realizacja projektu nie była możliwa, dzięki ogromnego zaangażowania zespołu, w szczególności Marka Waniewskiego z gliwickiej Frondy.pl. Także większość wykładowców okazała się niespotykaną życzliwością dla uczestników, poświęcając im swój cenny czas i zrzekając się honorariów.

Organizatorzy zamierzają kontynuować projekt w kolejnych latach. W przyszłym semestrze zostanie uruchomiony internetowy Supermarket Wiedzy – wirtualna, hybrydowa platforma e-learningowa, skupiająca w jednym miejscu wszystkie prowadzone przez Instytut kursy. Oprócz Akademii Liderów, będzie można wziąć także udział w nowych kursach np. Akademia Rodzny na Śląsku oraz Akademia Przywództwa, realizowanym w Warszawie.

Instytut Globalizacji oraz gliwicki klub Frondy.pl dziękują wszystkim osobom i organizacjom, które przyczyniło się do sukcesu tej wyjątkowej w skali kraju inicjatywy: Fundacji BRE Banku, Fundacji ATLAS, Stowarzyszeniu im. ks. P. Skargi, Institute of World Politics, Institute of Economics Affairs, Fronda.pl, Grayling, Radiu eM, Pch24.pl, Gazeta Polska i wielu innych.

Wszelki informacje o inicjatywach edukacyjnych Instytutu można odnaleźć na stronie www.globalizacja.org

Informacji udziela:

Dr Tomasz Teluk
Fundacja Instytut Globalizacji,
www.globalizacja.org
instytut@globalizacja.org

tel. + 48 600 023 118
+ 48 32 232 65 54

O Instytucie:

Instytut Globalizacji jest prywatnym wolnorynkowym instytutem spraw publicznych założonym w 2006 r. Organizacja prowadzi badania z zakresu ekonomii, energetyki, nowych technologii i globalizacji. W 2009 r. Instytut Globalizacji otrzymał Nagrodę Wolności Templetona w Waszyngtonie w dziedzinie „etyka i wartości”.