Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Instytut Globalizacji wśród najlepszych

Instytut Globalizacji został uznany jednym z najważniejszych polskich think-tanków w najnowszej publikacji pt. „Kto kieruje globalizacją?”, wydanej przez warszawskie wydawnictwo Difin w 2011 r.

Publikacja autorstwa Tadeusza Kaczmarka przedstawia think-tanki jako kuźnie i laboratoria nowych idei, odgrywające wiodącą rolę w procesie globalizacji. Jest to pierwsze publikowane badanie rynku polskiego. Autor używa metodologii James’a G. Mc Gann’a ustalania rankingów think-tanków, pozwalającą na dobór najważniejszych placówek za pomocą odpowiednich kryteriów selekcji. 

Instytut Globalizacji został sklasyfikowany obok innych tego typu organizacji w naszym kraju jak Centrum im. Adama Smitha, Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, Instytut Sobieskiego czy CASE. W publikacji przedstawione są także najważniejsze instytuty z USA (CATO, Heritage, AEI) i z Wielkiej Brytanii.

– Instytut Globalizacji jest jednym z najbardziej wpływowych w Polsce instytutów spraw publicznych, osiągając już blisko 2 tys. cytowań w mediach – podkreśla dr Tomasz Teluk, prezes IG. – Jednocześnie pozostajemy jedynym think-tankiem w Polsce, który nie korzysta z żadnych środków publicznych: dotacji, subwencji czy podatków – dodaje. 

Instytut Globalizacji ze swoim przekazem dotarł już do kilku milionów odbiorców. Opublikował ponad 40 raportów i ekspertyz ze swojej pracy, kilkanaście badań opinii publicznej i 8 książek. Zorganizował także 17 konferencji pt. Śniadania Instytutu Globalizacji, 22 edycje wykładów w ramach Akademii Rodziny i 2 wyjazdowe seminaria dla studentów. 

W 2011 r. Instytut Globalizacji obchodzi 5-lecie swojego istnienia. Ośrodek jest laureatem wielu nagród m.in. Nagrody Wolności Templetona i nagrody dla najlepszego think-tank’u przyznanego przez Gazetę Finansową w 2009 r. 

Kaczmarek Tadeusz T. „Kto kieruje globalizacją? Think Tanki, kuźnie nowych idei”, DIFIN, Warszawa 2011, s. 198, ISBN-9788376414201
Więcej informacji udziela dr Tomasz Teluk, instytut@globalizacja.org, tel. 600 023 118