Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Zaproszenie

Fundacja Instytut Globalizacji ma zaszczyt zaprosić do uczestnictwa w XIII edycji imprezy pt. „Śniadanie Instytutu Globalizacji”. 

Bieżące spotkanie będzie poświęcone ekonomicznym konsekwencjom wzrostu opodatkowania na przykładzie rynku tytoniowego.

Podczas konferencji zostanie ogłoszony raport pt. „Ekonomiczne konsekwencje wzrostu podatków na przykładzie rynku tytoniowego”, z którego wynika m.in., że:

Sprzedaż legalnych papierosów spada w Polsce lawinowo, ale nie zmniejsza się liczba palących. Świadczy to o tym, że produkty legalne, zastępowane są produktami pochodzącymi z szarej strefy. Łącznie podwyżka akcyzy w latach 2008-2009, spowodowała uszczuplenie dochodów budżetowych o blisko 4 mld złotych.
Patologie rynkowe wywoływane przez nadmierne opodatkowanie możemy podzielić na trzy kategorie: uzależnienie przedsiębiorców od uznaniowości urzędników, skłanianie przedsiębiorców do popełniania oszustw bądź naginania prawa, kreowanie szarej strefy i wspomaganie działalności przestępczej.
Raport przedstawi dr Tomasz Teluk, prezes Instytutu Globalizacji. Impreza odbędzie się w środę, 23 czerwca, o godz. 12.00 w Sali Rzym, Hotelu Sheraton w Warszawie, przy pl. Trzech Krzyży. 

RSVP: spendel@globalizacja.org, tel. 509615488