Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Eksperci

Eksperci Instytutu Globalizacji:

  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz, Ameryka Północna
  • Dr Tomasz Teluk, Unia Europejska, Polska
  • Dr Tomasz Sommer, Unia Europejska, Polska
  • Marek Łangalis, Unia Europejska, Polska
  • Radosław Pyffel, Azja
  • Dr Wojciech Grzelak, Rosja
  • Tomasz Cukiernik, Australia i Oceania
  • Ks. prof. dr hab. Artur Jerzy Katolo

Biogramy:

Doktor Tomasz Teluk jest politologiem, doktorem filozofii, studiował na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Jagiellońskim. Był ekspertem ekonomicznym Centre for the New Europe w Brukseli i Centrum im. Adama Smitha. Jest założycielem Instytutu Globalizacji, publicystą oraz autorem książek: „E-biznes, nowa gospodarka” (2002), „IT w firmie” (2004), „Libertarianizm. Teoria państwa” (2006), "Mitologia efektu cieplarnianego" (2009). Autor kilkuset artykułów. Jego komentarze ukazywały się w mediach na całym świecie w “Rzeczpospolitej”, “Wprost”, “Dzienniku”, “Forbes”, TVP, Polskim Radiu, BBC, Radio Netherlands, Lithuanian Radio, TCSDaily.com i wielu innych. W 2009 r. otrzymał Nagrodę Wolności Templetona.

Doktor Tomasz Sommer jest doktorem socjologii PAN, wydawcą „Najwyższego CZASu!”, dziennikarzem. Organizował międzynarodowe konferencje eurosceptyczne. Jest współwłaścicielem wydawnictwa 3S Media i firmy handlowej 2S Media. Wydaje młodzieżowy miesięcznik „GIGA Sport”. Autor książki „Czy można usprawiedliwić podatki?” i współautor „Poza Unią jest życie”.

Marek Łangalis jest ekonomistą, przedsiębiorcą. Ukończył Wydział Nauk Społecznych oraz Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Autor kilkudziesięciu artykułów z dziedziny ekonomii i rynku.

 

Radosław Pyffel jest doktorantem PAN, pracownikiem naukowym Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu, publicystą, konsultantem i autorem szkoleń na temat rynku chińskiego. Był reprezentantem i współpracownikiem polskich firm na Dalekim Wschodzie. Radosław Pyffel jest prezesem Centrum Studiów Azja-Polska oraz ekspertem Fundacji Republikańskiej.

Doktor Wojciech Grzelak jest naukowcem i biznesmenem związanym z Rosją. Autorem wielu reportaży i artykułów popularnonaukowych poświęconych tematyce rosyjskiej w prasie polskiej, amerykańskiej i rosyjskiej. Jest członkiem Polsko-Polonijnego Klubu Współpracy Gospodarczej, wrocławskiego Centrum Promocji Biznesu, czynnym uczestnikiem Międzynarodowych Konferencji Gospodarczych Polonii. W 2005 r. został wyróżniony nagrodą „Ambasador Polski”.

Tomasz Cukiernik jest prawnikiem, doktorantem na Wydziale Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (praca doktorska na temat wolnorynkowych reform przeprowadzonych w Nowej Zelandii). Jego artykuły ukazywały się m.in. w „Najwyższym CZASie!”, „Rzeczpospolitej”, „Wprost”, „Opcji na Prawo”, „Globtroterze”, a także na wielu portalach internetowych, np. interia.pl, korespondent.pl, prawica.net. Jest autorem książki „Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka”, a także siedmiu rozdziałów podróżniczej serii „Przez Świat”. Jego strona internetowa to: www.tomaszcukiernik.pl.

Ks. prof. dr hab. Artur Jerzy Katolo jest profesorem teologii moralnej. Ks. prof. Katolo jest wykładowcą Istituto Filosofico-Teologico Cosentino Redemptoris Custos w Rende we Włoszech. Jego specjalnością jest bioetyka. Jest m.in. współautorem Encyklopedii Bioetyki (POLWEN, Radom 2005) oraz autorem ponad 100 prac naukowych z dziedziny ochrony życia ludzkiego, nauk o rodzinie i moralności katolickiej. Ks. Prof. Katolo jest członkiem Human Life International (HLI) oraz prezesem Polsko-Włoskiego Stowarzyszenia Kulturalnego w Cosenza.