Ta strona internetowa używa ciasteczek.

Instytut Globalizacji wyda książkę o efekcie cieplarnianym

W listopadzie ukaże się książka pt. „Mitologia efektu cieplarnianego” dr. Tomasza Teluka, demaskująca kłamstwa narosłe wokół tzw. „globalnego ocieplenia”. Patronat nad publikacją objął dziennik „Rzeczpospolita”.

Publikacja jest poświęcona jednemu z najbardziej kontrowersyjnych zagadnień naszych czasów: globalnemu ociepleniu.

Autor przedstawia genezę zjawiska od ruchów ekologicznych, po fanatycznych ekologów na najwyższych szczeblach władzy, dowodząc, że termin „efekt cieplarniany” jest mitem stworzonym na użytek polityczny. Ukazuje też jakie techniki używają zwolennicy teorii globalnego ocieplenia do manipulacji opinia publiczną.

Opierając się wyłącznie na naukowych faktach, przytacza najbardziej wiarygodne opracowania i dane naukowe, dowodzące, że klimat jest zmienny, a wpływ działalności człowieka na jego zmiany – wyolbrzymiony.

W dalszej części autor szczegółowo omawia najważniejsze narzędzia walki z „globalnym ociepleniem”, takie jak Protokół z Kioto, Europejski System Handlu pozwoleniami na emisję dwutlenku węgla czy Pakiet Klimatyczny (tzw. strategia 3 x 20).

W ostatniej części książki przedstawione są skutki europejskiej polityki wobec zmian klimatu dla gospodarki Polski.

Publikacja jest efektem ponad 4 lat studiów nad ekonomicznymi skutkami ochrony środowiska przy współpracy z wiodącymi instytutami zagranicznymi m.in. brukselskim Centre for the New Europe, waszyngtońskim TCS i Stockholm Network z Londynu.

Dziennikarze, których interesuje publikacja, proszeni są o składanie zamówień na darmowe egzemplarze

Tytuł publikacji: Mitologia efektu cieplarnianego
Nakład: 1000 egzemplarzy, ok. 150 stron, format B5, okładka kolorowa
Sugerowana cena: 29 zł
Dystrybucja: hurtowa księgarnie Matras oraz Firma Księgarska Olesiejuk, księgarnie tradycyjne oraz internetowe, sprzedaż bezpośrednia.